My Favorite Movies
| joeymail's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A League of Their Own 1992, PG) |
|
| 2 |
Auntie Mame 1958, Unrated) |
|
| 3 |
The Women 1939, Unrated) |
|
| 4 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 6 |
Flowers in the Attic 1987, PG-13) |
|
| 7 |
The Egg and I 1947, Unrated) |
|
| 8 |
Tea With Mussolini 1999, PG) |
|
| 9 |
Now, Voyager 1942, Unrated) |
|
| 10 |
28 Days 2000, PG-13) |
|
| 11 |
While You Were Sleeping 1995, PG) |
|
| 12 |
Postcards from the Edge 1990, R) |
|
| 13 |
The Unsinkable Molly Brown 1964, Unrated) |
|
| 14 |
The Good Girl 2002, R) |
|
| 15 |
The Family Stone 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 17 |
Elizabeth 1998, R) |
|
| 18 |
Marie Antoinette 2006, PG-13) |
|
| 19 |
The Holiday 2006, PG-13) |



















