Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  joeyhoman's Rating My Rating
1
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
2
Men in Black II 2002,  PG-13)
3
White Men Can't Jump 1992,  R)
4
Three Men and a Little Lady 1990,  PG)
5
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
6
X-Men 2000,  PG-13)
7
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
8
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
9
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
10
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
11
Bill & Ted's Bogus Journey 1991,  PG)
12
The Lion, the Witch, and the Wardrobe 1979,  Unrated)
13
Ghost Dad 1990,  PG)
14
Hulk 2003,  PG-13)
15
Blade 1998,  R)
16
Blade II 2002,  R)
17
Blade: Trinity 2004,  R)
18
Blade Runner 1982,  R)
19
Hitman Hart: Wrestling with Shadows 1999,  R)
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
21
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
22
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
23
Chicken Run 2000,  G)
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
27
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
28
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
29
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
30
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003,  G)
31
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
32
Beast Wars - Transformers 2002,  Unrated)
33
Godzilla: Final Wars 2004,  PG-13)
34
The Transformers - The Movie 1986,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments