My Favorite Movies
| JoeyGowdy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Lycans 2008, Unrated) |
|
| 2 |
Alien 1979, R) |
|
| 3 |
Aliens 1986, R) |
|
| 4 |
Bad Moon 1996, R) |
|
| 5 |
The Crocodile Hunter - Collision Course 2002, PG) |
|
| 6 |
Cursed 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Dog Soldiers 2002, R) |
|
| 8 |
Frequency 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Ginger Snaps 2000, R) |
|
| 10 |
Ginger Snaps 2 - Unleashed 2004, R) |
|
| 11 |
Ginger Snaps Back - The Beginning 2004, R) |
|
| 12 |
Silver Bullet 1985, R) |
|
| 13 |
The Greatest Story Ever Told 1965, G) |
|
| 14 |
Matters of Life and Death 2007, Unrated) |














