My Favorite Movies


  joewarnerjr's Rating My Rating
1
There Will Be Blood 2007,  R)
2
The Graduate 1967,  PG)
3
Annie Hall 1977,  PG)
4
The Royal Tenenbaums 2002,  R)
5
8 1/2 1963,  Unrated)
6
Ladri di Biciclette (The Bicycle Thief) (Bicycle Thieves) 1948,  Unrated)
7
Jules and Jim 1962,  Unrated)
Jules and Jim
I really do love this movie.
8
Bonnie and Clyde 1967,  R)
Bonnie and Clyde
This movie is beyond terrific.
9
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954,  Unrated)
10
Citizen Kane 1941,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments