Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  joennen's Rating My Rating
1
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
A Walk to Remember 2002,  PG)
4
The Notebook 2004,  PG-13)
5
Eight Below 2006,  PG)
6
Garfield: A Tail of Two Kitties 2006,  PG)
Garfield: A Tail of Two Kitties
yeppers it cute
7
Rain Man 1988,  R)
8
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
yeah!!
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
aww.. yeah babee
10
Braveheart 1995,  R)
11
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
12
King Kong 2005,  PG-13)
13
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
14
Tibet - Cry of the Snow Lion 2003,  Unrated)
15
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
Indiana Jones and the Last Crusade
have you ever seen Indiana Jones?
16
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
17
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
18
The Adventures of Young Indiana Jones: The Trenches of Hell 1999,  Unrated)
19
The Adventures of Young Indiana Jones: Spring Break Adventure 1999,  Unrated)
20
The Adventures of Young Indiana Jones: Attack of the Hawkmen 1995,  Unrated)
21
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
very good
22
All The King's Men 2006,  PG-13)
23
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
Sleepless in Seattle
wow!! is all I can say
24
The Endless Summer 1966,  G)
The Endless Summer
now this is a classic..
25
The Endless Summer 2 - The Journey Continues 1994,  PG)
26
The Long, Hot Summer 1958,  Unrated)
The Long, Hot Summer
yeah.. a lesson learned.. why don't they make movies like this anymore?

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments