My Favorite Movies
| joel891's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
In My Country 2004, R) |
|
| 7 |
Woman Thou Art Loosed 2004, R) |
|
| 8 |
Beyond the Gates 2007, R) |
|
| 9 |
Bride and Prejudice 2004, PG-13) |
|
| 10 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 11 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 12 |
The Visual Bible: Matthew (Jesus the Christ) (The Gospel of Matthew) 1997, Unrated) |
|
| 13 |
Curious George 2006, G) |
|
| 14 |
Kingdom Come 2001, PG) |
|
| 15 |
The Prince of Egypt 1998, PG) |
|
| 16 |
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Salaam Bombay! 1988, Unrated) |
|
| 18 |
Garden State 2004, R) |
|
| 19 |
Di que sí 2004, Unrated) |
|
| 20 |
Guess Who 2005, PG-13) |



















