My Favorite Movies
| joedaking's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Snatch 2001, R) |
|
| 2 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 3 |
Scarface 1983, R) |
|
| 4 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |
|
| 5 |
The Fox and the Hound 1981, G) |
|
| 6 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 7 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 8 |
It 1927, Unrated) |
|
| 9 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 10 |
Sesame Street - Christmas Eve on Sesame Street 2002, Unrated) |
|
| 11 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 12 |
Twin Town 1997, R) |
|
| 13 |
Sister Act 1992, PG) |
|
| 14 |
Sister Act 2: Back in the Habit 1993, PG) |
|
| 15 |
Police Academy 1984, R) |
|
| 16 |
Police Academy 2 - Their First Assignment 1985, PG-13) |
|
| 17 |
Police Academy 3 - Back in Training 1986, PG) |
|
| 18 |
Police Academy 4 - Citizens on Patrol 1987, PG) |
|
| 19 |
Police Academy 5 - Assignment Miami Beach 1988, PG) |
|
| 20 |
Police Academy 6 - City Under Siege 1989, PG) |
|
| 21 |
Police Academy 7: Mission to Moscow 1994, PG) |





















