My Favorite Movies
| joe7111's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sin City 2005, R) |
|
| 2 |
Wolf Creek 2004, R) |
|
| 3 |
Zui hao de shi guang (Three Times) 2005, Unrated) |
|
| 4 |
Boogie Nights 1997, R) |
|
| 5 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 6 |
Magnolia 1999, R) |
|
| 7 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 8 |
3-Iron (Bin-jip) (Empty Houses) 2004, R) |
|
| 9 |
Oldboy 2004, R) |
|
| 10 |
No Country for Old Men 2007, R) |
|
| 11 |
Punch-Drunk Love 2002, R) |
|
| 12 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 13 |
Office Space 1999, R) |
|
| 14 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 15 |
Garden State 2004, R) |
|
| 16 |
Sunshine 2007, R) |
|
| 17 |
Fargo 1996, R) |
|
| 18 |
Seom (The Isle) 2000, Unrated) |


















