My Favorite Movies


  joe2920061's Rating My Rating
1
Doom 2005,  R)
2
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
3
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
4
X-Men 2000,  PG-13)
5
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
6
Evil Dead 2 1987,  R)
7
Army of Darkness 1993,  R)
8
The Evil Dead 1981,  R)
9
House of the Dead 2: Dead Aim (All Guts No Glory) 2006,  R)
10
Resident Evil 2002,  R)
11
Phantasm III: Lord of the Dead 1994,  R)
12
Night of the Living Dead 1968,  R)
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
14
Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave 2005,  R)
15
Can't Hardly Wait 1998,  PG-13)
16
In Search of the Trojan War (MINI-SERIES) 1985,  PG-13)
17
Heartbreakers 2001,  PG-13)
18
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
19
The Tuxedo 2002,  PG-13)
20
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
21
Anna Nicole Smith - Exposed 1998,  R)
22
Sky Captain and the World of Tomorrow 2004,  PG)
23
Skyscraper 1997,  R)
24
Who Am I? ,  PG-13)
25
The Medallion 2003,  PG-13)
26
Rush Hour 1998,  PG-13)
27
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
28
Rumble in the Bronx 1996,  R)
29
Walking Tall 2004,  PG-13)
30
House of the Dead 2003,  R)
31
The Scorpion King 2002,  PG-13)
32
Sting of the Black Scorpion 2002,  R)
33
Sky High 2005,  PG)
34
Cold Hearts (Fangs 2) 2002,  R)
35
Sweetwater: A True Rock Story 1999,  PG-13)
Sweetwater: A True Rock Story
seen it and almost had it on tape and it was kinda of great
36
Do or Die 1991,  R)
Do or Die
i like and have seen this but want to
37
The Shadow 1994,  PG-13)
The Shadow
it's a neat movie i like it
38
Susie Q 1996,  PG)
Susie Q
this was a sad but kinda of neat movie to watch
39
Hard Ground 2003,  Unrated)
Hard Ground
it was kind of neat movie to see
40
Mummy's Kiss 2002,  R)
Mummy's Kiss
i like this movie and want to know who the woman in the middle is some people have her in so far like 2 names so far one like name eva lake

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments