My Favorite Movies
| JodieMcintosh's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Me Without You 2001, R) |
|
| 2 |
The Hangover 2009, R) |
|
| 3 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 4 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Beauty and the Beast 1991, G) |
|
| 6 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 7 |
Get Over It 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Step Up 2 the Streets 2008, PG-13) |
|
| 9 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 10 |
Scream 1996, R) |
|
| 11 |
The Proposal 2009, PG-13) |
|
| 12 |
White Oleander 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Step Up 3-D 2010, PG-13) |
|
| 14 |
Hercules 1997, G) |
|
| 15 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 16 |
Dracula 2000 2000, R) |
|
| 17 |
Sex and the City 2008, R) |
|
| 18 |
Blade 1998, R) |
|
| 19 |
Not Another Teen Movie 2001, R) |
|
| 20 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 21 |
Confessions of a Shopaholic 2009, PG) |
|
| 22 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 23 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 25 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 26 |
American Psycho II: All American Girl 2002, R) |


























