My Favorite Movies
| Joby80207's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 2 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 3 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 4 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Minority Report 2002, PG-13) |
|
| 7 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Munich 2005, R) |
|
| 9 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 12 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 14 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 15 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 16 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 18 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 19 |
The Matrix 1999, R) |



















