My Favorite Movies


  jo2439us's Rating My Rating
1
Schindler's List 1993,  R)
Schindler's List
this was a very good movie
2
Ghost 1990,  PG-13)
Ghost
i can watch this movie over and over again and i have
3
Monsters, Inc. 2001,  G)
Monsters, Inc.
this was a great kids movie and all who liked it is a kid at heart
4
Angels in the Outfield 1951,  Unrated)
5
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
Willy Wonka and the Chocolate Factory
i loved this movie
6
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
7
The Wizard of Oz 1939,  G)
The Wizard of Oz
have seen this for many of years
8
The Waterboy 1998,  PG-13)
The Waterboy
good one
9
The Shawshank Redemption 1994,  R)
10
The Green Mile 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments