My Favorite Movies


  1. jnut1020
  2. Sarah

Give list a short description

  jnut1020's Rating My Rating
1
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
2
The Messengers 2007,  PG-13)
3
The Spiderwick Chronicles 2008,  PG)
4
Poltergeist 1982,  PG)
5
Poltergeist II: the Other Side 1986,  PG-13)
6
Poltergeist III 1988,  PG-13)
7
The Haunting Hour: Don't Think About It 2007,  PG)
8
Alvin and the Chipmunks 2007,  PG)
9
Premonition 2007,  PG-13)
10
Flightplan 2005,  PG-13)
11
The Glass House 2001,  PG-13)
12
High School Musical 2 2007,  G)
13
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
15
High School Musical 2006,  G)
16
Read it and Weep 2006,  G)
17
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
18
Wendy Wu: Homecoming Warrior 2006,  PG)
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
20
Turn Around 2007,  PG)
21
Cow Belles i ,  G)
22
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
23
Firehouse Dog 2007,  PG)
24
The Cheetah Girls 2003,  Unrated)
25
The Cheetah Girls 2 2006,  G)
26
Jump In! 2007,  Unrated)
27
Life is Ruff 2005,  G)
28
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
29
Mobsters and Mormons 2005,  PG)
30
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
31
Uptown Girls 2003,  PG-13)
32
Ice Princess 2005,  G)
33
Material Girls 2006,  PG)
34
Zathura 2005,  PG)
35
Monster House 2006,  PG)
36
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
37
Cars 2006,  G)
38
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
39
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
40
Freaky Friday 2003,  PG)
41
New York Minute 2004,  PG)
42
The Pacifier 2005,  PG)
43
Cinderella 1950,  G)
44
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
45
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
46
Cinderella II - Dreams Come True 2002,  G)
47
Aquamarine 2006,  PG)
Aquamarine
Sara Paxton Looks Like Reese Witherspoon
48
She's the Man 2006,  PG-13)
49
Hoot 2006,  PG)
50
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
51
Chasing Liberty 2004,  PG-13)
52
Happy Feet 2006,  PG)
53
Eragon 2006,  PG)
54
Kim Possible: So the Drama 2005,  G)
55
Kim Possible: A Sitch in Time 2003,  G)
56
The Even Stevens Movie 2003,  G)
57
Raising Helen 2004,  PG-13)
58
Meet the Robinsons 2007,  G)
59
That's So Suite Life of Hannah Montana 2007,  G)
60
A Walk to Remember 2002,  PG)
61
Step Up 2006,  PG-13)
62
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
63
Daddy Day Camp 2007,  PG)
64
Tru Confessions 2002,  Unrated)
65
Cadet Kelly 2002,  Unrated)
66
Life-Size 2000,  G)
67
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
68
Twilight 2008,  PG-13)
69
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
70
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
71
Suits on the Loose 2005,  PG)
72
Bring It On 2000,  PG-13)
73
Nancy Drew 2007,  PG)
74
Lady in the Water 2006,  PG-13)
75
The Cutting Edge: Going for the Gold 2006,  PG-13)
76
Camp Rock 2008,  G)
77
The Game Plan 2007,  PG)
78
Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour 2008,  G)
79
Akeelah and the Bee 2006,  PG)
80
Searching for David's Heart 2004,  Unrated)
81
Mom at Sixteen 2005,  Unrated)
82
Raise Your Voice 2004,  PG)
83
Aliens in the Attic 2009,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments