My Favorite Movies


  jnabrams's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
2
The Broken Hearts Club 2000,  R)
3
Get Real 1998,  R)
4
Brokeback Mountain 2005,  R)
5
Another Gay Movie 2006,  R)
6
My Tutor 1982,  R)
7
Another Country 1984,  PG)
8
Edge of Seventeen 1998,  R)
Edge of Seventeen
I wish the ending was dfferent but it's a great movie.
9
Beautiful Thing 1996,  R)
Beautiful Thing
A great coming of age, coming out movie. We need more mainstream movies like this representing young gay life.
10
Speedway Junky 1998,  R)
Speedway Junky
Great but sad movie.
11
My Fellow Americans 1996,  PG-13)
My Fellow Americans
This is a funny movie if you like political comedies. See it..and I bet you laugh!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments