My Favorite Movies
| jmorse1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 2 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 3 |
Super Troopers 2002, R) |
|
| 4 |
When Harry Met Sally 1989, R) |
|
| 5 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 6 |
Newsies 1992, PG) |
|
| 7 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 8 |
Hocus Pocus 1993, PG) |
|
| 9 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 10 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 11 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 12 |
The Adventures of Huck Finn 1993, PG) |
|
| 13 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 14 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 15 |
While You Were Sleeping 1995, PG) |
|
| 16 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 18 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 19 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 20 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |




















