My Favorite Movies
| jmilske's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Half Baked 1998, R) |
|
| 3 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 4 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 7 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 8 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Office Space 1999, R) |
|
| 10 |
Old School 2003, R) |
|
| 11 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 12 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 13 |
Spaceballs 1987, PG) |
|
| 14 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 15 |
Superbad 2007, R) |
|
| 16 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 17 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 18 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 19 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 20 |
The Sandlot 1993, PG) |
|
| 21 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 22 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 23 |
The Wedding Planner 2001, PG-13) |
|
| 24 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 25 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 26 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 27 |
Coming to America 1988, R) |
|
| 28 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 29 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 30 |
Bring It On: All or Nothing 2006, PG-13) |
|
| 31 |
Blades of Glory 2007, PG-13) |
|
| 32 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 33 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 34 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 35 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |
|
| 36 |
Grease 1978, PG) |
|
| 37 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 38 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 39 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 40 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 41 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 42 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 43 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 44 |
Adventures in Babysitting 1987, PG-13) |
|
| 45 |
Grandma's Boy 2006, R) |
|
| 46 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 47 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 48 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
















































