My Favorite Movies
| JLKaad19's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 4 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 5 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 6 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Runaway Bride 1999, PG) |
|
| 10 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 12 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 13 |
The Legend of Zorro 2005, PG) |
|
| 14 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 15 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 16 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 17 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 18 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 19 |
What Women Want 2000, PG-13) |
|
| 20 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 21 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 22 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 23 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 24 |
Grease 1978, PG) |
|
| 25 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 26 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |


























