My Favorite Movies


  jlewis50's Rating My Rating
1
Cooley High 1975,  PG)
2
Love and Basketball 2000,  PG-13)
3
A Woman Scorned: The Betty Broderick Story 1992,  PG-13)
4
Love and Action in Chicago 1999,  R)
5
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
6
The Best Man 1999,  R)
7
Boyz n the Hood 1991,  R)
8
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
9
The Family That Preys 2008,  PG-13)
10
Grease 1978,  PG)
11
Ricochet 1991,  R)
12
The Mighty Quinn 1989,  R)
13
Lady Sings the Blues 1972,  R)
14
What's Love Got To Do With It? 1993,  R)
15
Face/Off 1997,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments