My Favorite Movies
| jk2two's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 2 |
Re-Animator 1985, R) |
|
| 3 |
The Texas Chainsaw Massacre 1974, R) |
|
| 4 |
Dead Alive (Braindead) 1992, R) |
|
| 5 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 6 |
Day of the Dead 1985, Unrated) |
|
| 7 |
Pumpkinhead 1988, R) |
|
| 8 |
Dawn of the Dead 1978, R) |
|
| 9 |
Alien 1979, R) |
|
| 10 |
Zombi 2 1979, R) |
|
| 11 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 12 |
An American Werewolf in London 1981, R) |
|
| 13 |
Blue Velvet 1986, R) |
|
| 14 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 15 |
The Fly 1986, R) |
|
| 16 |
The Life Aquatic with Steve Zissou 2004, R) |
|
| 17 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 18 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 19 |
Raising Arizona 1987, PG-13) |
|
| 20 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |





















Pritdbat posted 3 years ago
ur both lists are strange..... i wonder what kind movies do u really like!