My Favorite Movies
Give list a short description
| jjxx9652's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
They 2002, PG-13) |
|
| 2 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Saw II 2005, R) |
|
| 4 |
Wrong Turn 2003, R) |
|
| 5 |
Wrong Turn 2: Dead End 2007, Unrated) |
|
| 6 |
Wrong Turn 3: Left for Dead 2009, Unrated) |
|
| 7 |
House of Wax 2005, R) |
|
| 8 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 9 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 10 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 11 |
American Pie 1999, R) |
|
| 12 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 13 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 14 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 15 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 16 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 17 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 19 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 21 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 22 |
Bring It On: In It to Win It 2007, PG-13) |
|
| 23 |
Bring It On: All or Nothing 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 25 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 26 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 27 |
Last Call 1999, R) |



























