My Favorite Movies
| jjmjensen's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 2 |
Shooter 2007, R) |
|
| 3 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 4 |
French Kiss 1995, PG-13) |
|
| 5 |
Under the Tuscan Sun 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 7 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 8 |
Cold Mountain 2003, R) |
|
| 9 |
The Rock 1996, R) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010, PG-13) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009, PG-13) |
|
| 13 |
Discovering the Real World of Harry Potter 2001, Unrated) |
|
| 14 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 15 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 16 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |

















