My Favorite Movies
| jironcloud's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 4 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 7 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 8 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 9 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 11 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 12 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 13 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 14 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 15 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 16 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 17 |
Grease 1978, PG) |
|
| 18 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 19 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 20 |
Skins 2002, R) |
|
| 21 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |




















