My Favorite Movies
| JimR24's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 2 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 4 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 5 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 6 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 7 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 8 |
The League of Extraordinary Gentlemen 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 10 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 11 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 12 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 15 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 16 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
















