My Favorite Movies
| jillnemisis's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 2 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 3 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 4 |
Great Balls of Fire! 1989, PG-13) |
|
| 5 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 6 |
Mermaids 1990, PG-13) |
|
| 7 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 8 |
The Crucible 1996, PG-13) |
|
| 9 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 10 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 11 |
Strike Up the Band 1940, Unrated) |
|
| 12 |
Meet Me In St. Louis 1944, Unrated) |












