Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jigsawsreject's Rating My Rating
1
Dawn of the Dead 1978,  R)
2
Day of the Dead 1985,  Unrated)
3
Night of the Living Dead 1968,  R)
4
Dawn of the Dead 2004,  R)
5
Saw II 2005,  R)
6
Saw 2004,  R)
7
Shaun of the Dead 2004,  R)
8
Sin City 2005,  R)
9
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
11
Land of the Dead 2005,  R)
12
28 Days Later 2002,  R)
13
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
14
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
15
The Devil's Rejects 2005,  R)
16
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
17
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
18
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
19
The Exorcist 1973,  R)
20
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
21
You Got Served 2004,  PG-13)
22
Beavis and Butt-Head Do America 1996,  PG-13)
23
Team America - World Police 2004,  R)
Team America - World Police
AMERICA! FUCK YEA!
24
BASEketball 1998,  R)
25
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
26
Cry Wolf 2005,  PG-13)
27
Reign of Fire 2002,  PG-13)
28
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
29
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
30
Wayne's World 1992,  PG-13)
31
The Breakfast Club 1985,  R)
32
The Crow 1994,  R)
33
Clerks II 2006,  R)
34
Clerks 1994,  R)
35
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
36
Full Metal Jacket 1987,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments