My Favorite Movies


  jibril84's Rating My Rating
1
Earthlings 2010,  Unrated)
2
Spirited Away 2001,  PG)
3
March of the Penguins 2005,  G)
4
Brokeback Mountain 2005,  R)
5
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies) 1988,  Unrated)
6
Moon Child 2004,  Unrated)
7
Eat Drink Man Woman (Yin shi nan nu) 1994,  Unrated)
8
La Finestra di fronte (Facing Windows) 2003,  R)
9
Non ci resta che piangere (Nothing Left to Do But Cry) 1984,  Unrated)
10
Winged Migration (Le Peuple Migrateur) 2003,  G)
11
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
12
Bombon: El Perro 2004,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments