My Favorite Movies


  jhinthegreat's Rating My Rating
1
Blow 2001,  R)
Blow
"Yes Balls Mr. george"
2
Con Air 1997,  R)
Con Air
"Put the Bunny Down"
3
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
Badass movie
4
High Tension (Switchblade Romance) 2003,  R)
5
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
"What u mean walk the earth?"
6
Scarface 1983,  R)
Scarface
"I'll take you all to fuckin hell!"
7
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
8
Crank 2006,  R)
Crank
You are not gonna die in my car you CRACK HEAD.
9
The Shawshank Redemption 1994,  R)
10
The Deer Hunter 1978,  R)
The Deer Hunter
"One Shot"
11
American History X 1998,  R)
12
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
13
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
"My sweet dick it's magic"
14
Rocky IV 1985,  PG)
15
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
16
A Fistful of Dollars (Per un Pugno di Dollari) 1964,  R)
17
A Time to Kill 1996,  R)
18
The Silence of the Lambs 1991,  R)
19
High Plains Drifter 1973,  R)
20
Kelly's Heroes 1970,  PG)
Kelly's Heroes
"Quit with the negitaive waves man"

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments