My Favorite Movies


  jg2241's Rating My Rating
1
Step Up 2006,  PG-13)
2
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
3
Happy Feet 2006,  PG)
4
A Walk to Remember 2002,  PG)
5
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
6
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
Great movie.....gives a girl alot of great ideas to test a guys love too....lol
7
28 Days 2000,  PG-13)
8
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood 2002,  PG-13)
9
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
10
The Notebook 2004,  PG-13)
11
The Polar Express 2004,  G)
12
Failure to Launch 2006,  PG-13)
13
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
14
Bringing Down The House 2003,  PG-13)
15
Black Hawk Down 2001,  R)
16
Good Will Hunting 1997,  R)
17
A Few Good Men 1992,  R)
18
Good Morning, Vietnam 1987,  R)
19
As Good As It Gets 1997,  PG-13)
20
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
21
Are We There Yet? 2003,  PG)
Are We There Yet?
Great family movie.....its a must see movie
22
Tigerland 2000,  R)
23
Last Holiday 2006,  PG-13)
24
The Princess Diaries 2001,  G)
25
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
26
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
good movie...wasn't too happy about the spider scene but that was made up for in the shower scene......all I can say is DAMN!!!!
27
The Marine 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments