My Favorite Movies
| jeykay78's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Romeo Must Die 2000, R) |
|
| 2 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 3 |
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996, R) |
|
| 4 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Brown Sugar 2002, PG-13) |
|
| 6 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 7 |
Coming to America 1988, R) |
|
| 8 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 9 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 10 |
Sin City 2005, R) |
|
| 11 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 12 |
The Long Kiss Goodnight 1996, R) |
|
| 13 |
Boomerang 1992, R) |
|
| 14 |
Juice 1992, R) |
|
| 15 |
Boyz n the Hood 1991, R) |
|
| 16 |
Menace II Society 1993, R) |
|
| 17 |
300 2007, R) |
|
| 18 |
Friday 1995, R) |
|
| 19 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 20 |
Purple Rain 1984, R) |
|
| 21 |
Daddy's Little Girls 2007, PG-13) |
|
| 22 |
She Hate Me 2004, R) |
|
| 23 |
Soul Plane 2004, R) |
|
| 24 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 25 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 26 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 27 |
Under the Cherry Moon 1986, PG-13) |
|
| 28 |
While You Were Sleeping 1995, PG) |
|
| 29 |
The Crow: City of Angels 1996, R) |
|
| 30 |
Little Man 2006, PG-13) |
|
| 31 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 32 |
South Central 1992, R) |































