My Favorite Movies
| jesusfreak129's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 2 |
The Count of Monte Cristo 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 4 |
Lady and the Tramp 1955, G) |
|
| 5 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 6 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 7 |
Bedazzled 2000, PG-13) |
|
| 8 |
Ace Ventura - When Nature Calls 1995, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 10 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 11 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 12 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 13 |
Young Frankenstein 1974, PG) |
|
| 14 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 16 |
The Producers 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Elf 2003, PG) |
|
| 18 |
Frankenweenie 1992, PG) |
|
| 19 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 20 |
Pee-wee's Big Adventure 1985, PG) |
|
| 21 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |





















