My Favorite Movies
| jessylove90's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 2 |
Tristan & Isolde 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 4 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 5 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 6 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 8 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Center Stage 2000, PG-13) |
|
| 12 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 13 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 15 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 16 |
Cheaper by the Dozen 2003, PG) |
|
| 17 |
Cheaper by the Dozen 2 2005, PG) |
|
| 18 |
Moulin Rouge 1952, Unrated) |
|
| 19 |
Ocean's Eleven 1960, Unrated) |
|
| 20 |
Ocean's Twelve 2004, PG-13) |
|
| 21 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 22 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 23 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |























