My Favorite Movies
| jessieann2010's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Superstar 1999, PG-13) |
|
| 3 |
Old School 2003, R) |
|
| 4 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Bewitched 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Elf 2003, PG) |
|
| 7 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Ice Age 2: The Meltdown 2006, PG) |
|
| 9 |
Stoned 2005, R) |
|
| 10 |
The Producers 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 12 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 13 |
Jump In! 2007, Unrated) |
|
| 14 |
Dr. Dolittle 3 2006, PG) |
|
| 15 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 16 |
Grease 1978, PG) |
|
| 17 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 18 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Practical Magic 1998, PG-13) |
|
| 20 |
Hope Floats 1998, PG-13) |
|
| 21 |
Love Potion #9 1992, PG-13) |
|
| 22 |
Speed 2 - Cruise Control 1997, PG-13) |
|
| 23 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 24 |
While You Were Sleeping 1995, PG) |
|
| 25 |
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005, PG-13) |
|
| 26 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 27 |
28 Days 2000, PG-13) |
|
| 28 |
Murder by Numbers 2002, R) |
|
| 29 |
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood 2002, PG-13) |
|
| 30 |
Two Weeks Notice 2002, PG-13) |
|
| 31 |
Under the Tuscan Sun 2003, PG-13) |
|
| 32 |
Speed 1994, R) |
|
| 33 |
Simon Birch 1998, PG) |
|
| 34 |
What Women Want 2000, PG-13) |
|
| 35 |
Kiss The Girls 1997, R) |
|
| 36 |
To Be Fat Like Me 2007, Unrated) |
|
| 37 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 38 |
Hurricane Streets 1997, R) |
|
| 39 |
Twilight 2008, PG-13) |







































