Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jessicaallen8's Rating My Rating
1
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
2
Stick It 2006,  PG)
Stick It
what state are you representing?
3
Twister 1996,  PG-13)
Twister
Cow.. another cow..
4
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
Nemo's gonna touch the butt!
5
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
I'm not paying this back I consider it asshole tax.
6
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
7
One Crazy Summer 1986,  PG)
One Crazy Summer
Did I ever tell you the story about the little fat boy that nobody loved?
8
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
9
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
You're not hardcore unless you live hardcore
10
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
11
Head Over Heels 2001,  PG-13)
12
Summer Catch 2001,  PG-13)
13
Summer School 1987,  PG-13)
14
Elektra 2005,  PG-13)
15
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
God Karen you can't just ask people why they're white...
16
Uptown Girls 2003,  PG-13)
Uptown Girls
Swinging door..
17
Girls Just Want to Have Fun 1985,  PG)
18
Rumor Has It 2005,  PG-13)
19
Hannibal 2001,  R)
20
Hannibal Rising 2007,  R)
21
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
22
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
Good morning starshine the earth says hello
23
A League of Their Own 1992,  PG)
A League of Their Own
There's no crying in baseball
24
Heartbreakers 2001,  PG-13)
25
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
26
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
27
Hope Floats 1998,  PG-13)
28
Murder by Numbers 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments