Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jesshollybff's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
2
Shrek the Third 2007,  PG)
3
Disturbia 2007,  PG-13)
4
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
5
The Marine 2006,  PG-13)
The Marine
i love the marine John cena is so hot
6
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
i love a cinderella story because hilary duff and chad michael murray plays in it and i think at the end is so cute with them to togeather ohhhhh
7
Uptown Girls 2003,  PG-13)
Uptown Girls
uptown girls rock i love this movie
8
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
I love this movie it is really really great but its sad too i love Leonardo dicaprio he is so cute well i cant wait to see Titanic 2
9
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
Bruce Alimighty is a great movie and Jim Carrey is great in this movie and its really funny!!!!!!
10
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
i love white chicks it is a really funny movie i like when the go under cover like girls
11
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
Hitch is such a great movie and its funny Will Smith is great in this movie
12
Just My Luck 2006,  PG-13)
Just My Luck
just my luck is a great movie and its funny
13
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
I love this movie i think its funny if u havent seen it i think you should
14
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
I love this movie i think its really good
15
Click 2006,  PG-13)
Click
love this movie it rocks well i think its funny click is a good movie
16
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
i love 10 things i hate about you it is a great movie and its funny!!!!
17
Sleepover 2004,  PG)
Sleepover
this movie rocks its the best sleepover movie a girl can watch!!!!!
18
Legally Blonde 2001,  PG-13)
Legally Blonde
Legally Blonde is a great movie i love it (she is going were no blonde has gone before)
19
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde
this movie is ok but #1 rocks lol
20
Agent Cody Banks 2003,  PG)
Agent Cody Banks
this movie is kick ass and i like the peple who plays in it its a funny movie
21
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story
i like family guy its funny but i havent seen this one yet
22
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
i love scary movie its is funny its not scary at all its f*** funny lol
23
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
scary movie 2 is funny
24
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
this movie is great too
25
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
its a good movie i have it on dvd
26
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
Fun With Dick and Jane
this movie is great and funny i love it lol
27
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
i love this movie it rocks and its all about growing up
28
The Hot Chick 2002,  PG-13)
The Hot Chick
i love hot chick it is a great movie and really funny
29
Norbit 2007,  PG-13)
Norbit
i like eddie murphy he is funny so i want to see this movie
30
Look Who's Talking 1989,  PG-13)
Look Who's Talking
this movie is good and the baby is so cute lol
31
Look Who's Talking, Too 1990,  PG-13)
Look Who's Talking, Too
this movie is good too
32
Zathura 2005,  PG)
Zathura
i love this movie its great its all about sticking togeather ****
33
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
i love this movie mr and mrs smith is a funny movie
34
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
i like high school musical i think zac efron is hot and i cant wait to see the new one
35
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
ummm well i liked the frist one and cant wait to see this one

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments