My Favorite Movies
| jess1561's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 2 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Field of Dreams 1989, PG) |
|
| 4 |
Almost Famous 2000, R) |
|
| 5 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 6 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 7 |
The Island 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 11 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 13 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 15 |
Black Hawk Down 2001, R) |
|
| 16 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 17 |
Thirteen 2002, R) |
|
| 18 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 19 |
Someone Like You 2001, PG-13) |



















