My Favorite Movies
| jenrocks5's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) 2006, PG) |
|
| 5 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 6 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 7 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 9 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 12 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Casanova 2005, R) |
|
| 16 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 17 |
Camp 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Calendar Girls 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Grease 1978, PG) |
|
| 21 |
The Greatest Game Ever Played 2005, PG) |
|
| 22 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 23 |
Peter Pan 2003, PG) |























