My Favorite Movies


  1. jenpard
  2. Jen

A little bit of everything!

  jenpard's Rating My Rating
1
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
Meet Joe Black
One of the greatest movies of all time. I absolutely love this movie. I watch it as much as possilbe.
2
Failure to Launch 2006,  PG-13)
Failure to Launch
I watch this movie at least once a week...I absolutely love it...It is one of my most favorites...:o)
3
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
Some of the hottest men in the industry...of course I love it! :o)
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
5
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
P.S. I Love You
The most perfect movie...I laughed I cried I laughed I cried....it was great!
6
The Green Mile 1999,  R)
7
A Walk to Remember 2002,  PG)
8
The Notebook 2004,  PG-13)
9
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
10
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
11
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
12
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
Ocean's Twelve
I loved the first movie...I love the second movie...I guess the only way to desribe it is...I Love It! :o)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments