Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jennyv555's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
2
Big Fish 2004,  PG-13)
3
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
4
Cry-Baby 1990,  PG-13)
5
Just Friends 2005,  PG-13)
6
Scarface 1983,  R)
7
13 Ghosts 1960,  Unrated)
8
Cruel Intentions 1999,  R)
9
Unfaithful 2002,  R)
10
Adam Sandler's Eight Crazy Nights 2002,  PG-13)
11
How the Grinch Stole Christmas 2000,  PG)
12
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
13
The Family Stone 2005,  PG-13)
14
October Sky 1999,  PG)
15
The Black Dahlia 2006,  R)
16
Top Gun 1986,  PG)
17
The Man in the Moon 1991,  PG-13)
18
Unbreakable 2000,  PG-13)
19
Pitch Black 2000,  R)
20
The Glass House 2001,  PG-13)
21
Here On Earth 2000,  PG-13)
22
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
23
Brokeback Mountain 2005,  R)
24
Vanilla Sky 2001,  R)
25
The Polar Express 2004,  G)
26
House of 1000 Corpses 2002,  R)
27
The Haunting 1999,  PG-13)
28
Crash 2005,  R)
29
Traffic 2000,  R)
30
Kalifornia 1993,  R)
31
Baby Boy 2001,  R)
32
Soul Plane 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments