My Favorite Movies


  Jennylewis11's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
2
Gladiator 2000,  R)
3
Braveheart 1995,  R)
4
The Notebook 2004,  PG-13)
5
Troy 2004,  R)
6
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
7
Snatch 2001,  R)
8
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
Best love songs!
9
Zoolander 2001,  PG-13)
10
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
11
Seven (Se7en) 1995,  R)
12
The Matrix 1999,  R)
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
15
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
Such an interesting idea.
16
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
Probably best kids movie in the last 6 years!
17
Cars 2006,  G)
18
Crash 2005,  R)
19
Traffic 2000,  R)
20
Shakespeare in Love 1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments