My Favorite Movies


  jennybasket79's Rating My Rating
1
The Last Samurai 2003,  R)
2
Gothika 2003,  R)
3
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
4
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
5
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
6
Home Alone 1990,  PG)
7
City of Angels 1998,  PG-13)
8
The Notebook 2004,  PG-13)
9
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
10
A Walk to Remember 2002,  PG)
11
The Guardian 2006,  PG-13)
12
Saw II 2005,  R)
13
Step Up 2006,  PG-13)
14
The Transporter 2002,  PG-13)
15
The Island 2005,  PG-13)
16
101 Dalmatians 1961,  G)
17
Red Dragon 2002,  R)
18
Return to the Blue Lagoon 1991,  PG-13)
19
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
very good film :X
20
Armageddon 1998,  PG-13)
21
101 Dalmatians 1996,  G)
22
The Lion King 1994,  G)
23
The Pacifier 2005,  PG)
24
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
25
102 Dalmatians 2000,  G)
26
Sweet November 2001,  PG-13)
Sweet November
a beautiful story... :X
27
Dragonfly 2002,  PG-13)
Dragonfly
this film impressed me very much, i like this film :X
28
Minority Report 2002,  PG-13)
Minority Report
very interesting movie :X
29
She's the Man 2006,  PG-13)
30
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) 2005,  PG)
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream)
i love this movie! The story of the young football player is very exciting:D
31
Fluke 1995,  PG)
Fluke
beautiful story of a sweet doggy:X:X

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments