Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jennifer51's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
5
Final Destination 3 2006,  R)
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
7
Gladiator 2000,  R)
8
Finding Nemo 2003,  G)
9
Spider-Man 2002,  PG-13)
10
Saw II 2005,  R)
11
About a Boy 2002,  PG-13)
12
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
13
Monsters, Inc. 2001,  G)
14
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
15
The Lake House 2006,  PG)
16
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
18
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
19
Pan's Labyrinth 2006,  R)
20
The Longest Yard 2005,  PG-13)
21
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
22
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
23
Wedding Crashers 2005,  R)
24
300 2007,  R)
25
Mean Girls 2004,  PG-13)
26
A Walk to Remember 2002,  PG)
27
Little Miss Sunshine 2006,  R)
28
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
29
Garden State 2004,  R)
Garden State
didn't see the whole thing, but from what i saw it was good
30
Braveheart 1995,  R)
31
Remember the Titans 2000,  PG)
32
Love Actually 2003,  R)
33
Grease 1978,  PG)
34
Saving Private Ryan 1998,  R)
35
Rent 2005,  PG-13)
36
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
37
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
38
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
39
Happy Feet 2006,  PG)
40
Super Troopers 2002,  R)
41
Hitch 2005,  PG-13)
42
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
never seen the whole movie
43
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
44
American Beauty 1999,  R)
45
50 First Dates 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments