Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  JennDPark's Rating My Rating
1
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
this movie was good except it kinda freaked me out when the corpes came out of the ground
2
Dalmaya nolja (Let's Play, Dharma) 2001,  Unrated)
Dalmaya nolja (Let's Play, Dharma)
interesting
3
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
looks like a good movie
4
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
very sad
5
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
this was my second favorite inuyasha movie
6
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
this is my first favorite inuyasha movie. I like it soooo much that i want 2 watch it everyday
7
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
i thought this movie was great, but i felt sorry for kagome who got shot with her arrows
8
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
this is my third favorite , but it was sad when kagome hurt inuyasha, but other than that there were a lot of funny parts
9
Spirited Away 2001,  PG)
Spirited Away
it was such a good movie
10
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
this was so funny!
11
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! 2002,  Unrated)
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo!
i luvvved this movie
12
Enchanted 2007,  PG)
Enchanted
it looks so funny
13
Kung Fu Panda 2008,  PG)
Kung Fu Panda
looks soo cute
14
Alvin and the Chipmunks 2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks
so funny lookin
15
Dragon Wars (D-War) 2007,  PG-13)
Dragon Wars (D-War)
? ? ?!!!!!!!!!!!!!!!
16
All About Lily Chou-Chou (Riri Shushu no subete) 2001,  Unrated)
All About Lily Chou-Chou (Riri Shushu no subete)
it was ok
17
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) ,  Unrated)
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW)
it was scary

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments