My Favorite Movies


  jenncast1's Rating My Rating
1
Dead Silence 2006,  R)
2
The Mummy 1999,  PG-13)
3
The Souler Opposite 1997,  R)
4
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
5
Murder in Greenwich 2002,  R)
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
8
Finding Nemo 2003,  G)
9
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
10
Back to the Future 1985,  PG)
11
Back to the Future Part II 1989,  PG)
12
Back to the Future Part III 1990,  PG)
13
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
15
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
16
Wedding Crashers 2005,  R)
17
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
18
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
19
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
20
Spider-Man 2002,  PG-13)
21
Fantastic Four 2005,  PG-13)
22
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
23
Four Brothers 2005,  R)
24
A Few Good Men 1992,  R)
25
The Firm 1993,  R)
26
The 'Burbs 1989,  PG)
27
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
28
Blow 2001,  R)
29
Beetlejuice 1988,  PG)
30
Toy Story 1995,  G)
31
Bring It On 2000,  PG-13)
32
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
33
Fred Claus 2007,  PG)
34
Night at the Museum 2006,  PG)
35
Saw II 2005,  R)
36
The Dark Knight 2008,  PG-13)
37
Halloweentown High (Halloweentown III) 2004,  Unrated)
38
Halloweentown 1998,  Unrated)
39
Halloweentown II: Kalabar's Revenge 2001,  PG)
40
We Own the Night 2007,  R)
41
I, Robot 2004,  PG-13)
42
Scream 1996,  R)
43
The Italian Job 2003,  PG-13)
44
61* 2001,  Unrated)
45
Freddy vs. Jason 2003,  R)
46
The Haunting 1999,  PG-13)
47
Stephen King's Rose Red 2002,  PG-13)
48
Final Destination 2000,  R)
49
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
50
Mario Puzo's The Last Don 2000,  R)
51
Valentine 2001,  R)
52
Independence Day 1996,  PG-13)
53
Righteous Kill 2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments