Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. JeNn26
  2. Jenn

Movies for a Rainy Day/Movies That Will Make You Cry/I Love Chick Flicks,etc

  JeNn26's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Loved it, I am a huge Johnny Depp fan,
2
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
3
Cry-Baby 1990,  PG-13)
4
The Brave 1997,  Unrated)
5
Finding Neverland 2004,  PG)
6
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
7
Sleepy Hollow 1999,  R)
8
Dead Man 1995,  R)
9
From Hell 2001,  R)
10
Secret Window 2004,  PG-13)
11
Benny & Joon 1993,  PG)
12
Ed Wood 1994,  R)
13
Don Juan DeMarco 1995,  PG-13)
14
Blow 2001,  R)
15
The Man Who Cried 2000,  R)
16
The Ninth Gate 1999,  R)
17
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
18
Before Night Falls 2001,  R)
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
20
Chocolat 2000,  PG-13)
21
The Libertine 2004,  R)
The Libertine
Am watching this one tonight, tell you what I think tomorrow!~!
22
Arizona Dream 1993,  R)
23
The Astronaut's Wife 1999,  R)
24
Private Resort ,  R)
25
Cannes Man 1996,  R)
26
Donnie Brasco 1997,  R)
27
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
28
Nick of Time 1995,  R)
29
Lost in La Mancha 2002,  R)
30
The Source 1999,  Unrated)
31
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
32
Step Up 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments