Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jenesscute's Rating My Rating
1
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
nice movie
2
Rush Hour 1998,  PG-13)
3
Diamonds Are Forever 1971,  PG)
4
You Only Live Twice 1967,  PG)
You Only Live Twice
hitech...............
5
Chek law dak gung (Naked Weapon) 2003,  R)
Chek law dak gung (Naked Weapon)
not so nice ..........
6
Broken Arrow 1996,  R)
Broken Arrow
good lesson.......
7
Scanner Cop 1994,  R)
Scanner Cop
somewhat like mysterious...... but psychological
8
The Mask 1994,  PG-13)
9
Son of the Mask 2005,  PG)
Son of the Mask
thrilling......
10
The Iron Mask 1929,  Unrated)
The Iron Mask
i enjoyed seeing it
11
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
The Mask of Zorro
romantic but somewhat like hmmmmm
12
Ella Enchanted 2004,  PG)
Ella Enchanted
very nice movie
13
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
romantic, iwas touched
14
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
none
15
Entrapment 1999,  PG-13)
16
Moonraker 1979,  PG)
17
Mulan 1998,  G)
18
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
19
The Patriot 2000,  R)
20
Face/Off 1997,  R)
21
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
Charlie's Angels - Full Throttle
i like it..............
22
The Legend of Zorro 2005,  PG)
23
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
24
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
25
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
26
Finding Nemo 2003,  G)
27
A Walk to Remember 2002,  PG)
28
The Matrix 1999,  R)
29
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
nice...............
30
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
good movie............
31
Back to the Future 1985,  PG)
32
Licence To Kill 1989,  PG-13)
Licence To Kill
like it
33
The Spy Who Loved Me 1977,  PG)
34
Tomorrow Never Dies 1997,  PG-13)
35
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
36
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
37
Superbabies: Baby Geniuses 2 2004,  PG)
Superbabies: Baby Geniuses 2
i LIKE IT VERY MUCH

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments