Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  JeN54's Rating My Rating
1
Dreamer: Inspired by a True Story 2005,  PG)
Dreamer: Inspired by a True Story
Luv da movie
2
Seabiscuit 2003,  PG-13)
Seabiscuit
horses r da best
3
The Marine 2006,  PG-13)
The Marine
Luv John Cena
4
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Luv da dance at the end of the movie and luv d song!!!!!
5
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
i want to get the kind of cars like that
6
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
Luv the cars!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
THIS IS A GOOD MOVIE TO WATCH
8
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
The Best movie ever i luv it a lot and a lot like a lot yeah a lot!!!!
9
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
10
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
WOW!!!!!!
11
Take the Lead 2006,  PG-13)
Take the Lead
This is a HOT MOVIE
12
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
kool movie
13
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
this is kool
14
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
kool movie
15
Beetlejuice 1988,  PG)
Beetlejuice
one of old favorite movies when i was a lil girl
16
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
Edward Scissorhands
one of a kool movies
17
The Addams Family 1991,  PG-13)
The Addams Family
my old favorite movie
18
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
i like this movie even if it is scary
19
Spin 2004,  PG-13)
Spin
This movie is so cute
20
Flags of Our Fathers 2006,  R)
Flags of Our Fathers
i like this movie
21
Windtalkers 2002,  R)
Windtalkers
KOOL
22
The Land Before Time 1988,  G)
The Land Before Time
WOW!!!! HOW KOOL MY MOVIE
23
Dinosaur 2000,  PG)
Dinosaur
IT IS SAD IN THE BEGINNING

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments