Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jen4981's Rating My Rating
1
Backdraft 1991,  R)
Backdraft
Sweet ass movie.
2
Ransom 1996,  R)
Ransom
One of my fave Mel movies.
3
Face/Off 1997,  R)
Face/Off
Kick ass.
4
Old School 2003,  R)
Old School
Hilarious!! Vince is so hot in this movie!!
5
Fracture 2007,  R)
6
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
Pearl Harbor
........ (sigh)
7
Frequency 2000,  PG-13)
Frequency
I never even heard of this move til recently, it sooooo good.
8
The Number 23 2007,  R)
The Number 23
The first sex scene is sooooo hot!!! Great movie.
9
The Lake House 2006,  PG)
10
Dazed and Confused 1993,  R)
11
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
12
Wuthering Heights 2003,  PG-13)
Wuthering Heights
Can be torture, but it's such a good movie.
13
The Sweetest Thing 2002,  R)
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Johnny Depp is so fine.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments