My Favorite Movies
| Jen231's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 2 |
Grease 1978, PG) |
|
| 3 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 4 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 5 |
Con Air 1997, R) |
|
| 6 |
Billy Madison 1995, PG-13) |
|
| 7 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 9 |
Mr. Deeds 2002, PG-13) |
|
| 10 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 11 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 12 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 13 |
The Lion King 1 1/2 2004, G) |
|
| 14 |
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998, G) |
|
| 15 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 16 |
The Marine 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Flicka 2006, PG) |
|
| 18 |
Jack Frost 1998, PG) |
|
| 19 |
Gridiron Gang 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Little Man 2006, PG-13) |
|
| 21 |
Cars 2006, G) |
|
| 22 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 23 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 24 |
Cheaper by the Dozen 2003, PG) |
|
| 25 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 26 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 27 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 28 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 29 |
Madea's Family Reunion 2006, PG-13) |
|
| 30 |
American History X 1998, R) |
|
| 31 |
D2: The Mighty Ducks 1994, PG) |
|
| 32 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 33 |
Coach Carter 2005, PG-13) |
|
| 34 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 35 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 36 |
Jackass - The Movie 2002, R) |
|
| 37 |
Adam Sandler's Eight Crazy Nights 2002, PG-13) |
|
| 38 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 39 |
Unleashed , R) |
|
| 40 |
Boys Don't Cry 1999, R) |
|
| 41 |
Life as a House 2001, R) |
|
| 42 |
Bed of Roses 1996, PG) |
|
| 43 |
Fear 1996, R) |
|
| 44 |
Antwone Fisher 2002, PG-13) |
|
| 45 |
Brother Bear 2003, G) |
|
| 46 |
Diary of a Mad Black Woman 2005, PG-13) |
|
| 47 |
S.W.A.T. 2003, PG-13) |
|
| 48 |
The Santa Clause 1994, PG) |
|
| 49 |
D3: The Mighty Ducks 1996, PG) |
|
| 50 |
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause 2002, G) |
|
| 51 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 52 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 53 |
The Ringer 2005, PG-13) |
|
| 54 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 55 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 56 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 57 |
Knocked Up 2007, R) |
|
| 58 |
Alvin and the Chipmunks 2007, PG) |
|
| 59 |
I Am Legend 2007, PG-13) |



























































