My Favorite Movies
| jemmatiger's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saw 2004, R) |
|
| 2 |
Saw (short film) 2003, Unrated) |
|
| 3 |
Saw III 2006, R) |
|
| 4 |
Saw II 2005, R) |
|
| 5 |
Halloween 1978, R) |
|
| 6 |
Halloween (1978) , R) |
|
| 7 |
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989, R) |
|
| 8 |
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995, R) |
|
| 9 |
Halloween - Resurrection 2002, R) |
|
| 10 |
Halloween H2O 1998, R) |
|
| 11 |
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988, R) |
|
| 12 |
Halloween III - Season of the Witch 1982, R) |
|
| 13 |
Adam & Evil (Halloween Camp 2: Scream If You Wanna Die Faster) 2004, R) |
|
| 14 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 15 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988, R) |
|
| 16 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |
|
| 17 |
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989, R) |
|
| 18 |
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985, R) |
|
| 19 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 20 |
Dawn of the Dead 1978, R) |
|
| 21 |
Land of the Dead 2005, R) |




















