My Favorite Movies
Give list a short description
| jellybean1210's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 4 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 5 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 6 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 7 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 8 |
Heat 1995, R) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 12 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 13 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 14 |
Jarhead 2005, R) |
|
| 15 |
Babe 1995, G) |
|
| 16 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 17 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 18 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 19 |
300 2007, R) |
|
| 20 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 21 |
I Am Sam 2001, PG-13) |





















